• 569-569-965
 • kontakt@spradio.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • sty

  18

  2016

ABC wynajmu samochodów część I

Pewnie wiele osób, które pierwszy raz decydują się na wynajem samochodu zastanawia się jak przebiega cała procedura i czego trzeba się spodziewać. Dlatego właśnie postaram się tutaj krótko zwrócić uwagę na te wszystkie kwestie, które są najważniejsze i o których zawsze trzeba pamiętać. Opłaty za wynajem Przy rezerwacji samochodu i to niezależnie czy mailowo czy przez telefon czy specjalny formularz w sieci dostaniemy informacje o cenie. I tutaj wydaje się, że zawsze musimy pamiętać o tym, by sprawdzić czy cena ma w sobie podatek VAT. W większości przypadków tak się właśnie dzieje, ale na pewno nie szkodzi o to zapytać, by potem nie być zaskoczonym, że jednak trzeba zapłacić więcej.

Druga opłata, która będzie do poniesienia to kwestia depozytu. Praktycznie wszystkie firmy wypożyczające auta biorą takie depozyt. Jego wysokość będzie się wiązać między innymi z klasą samochodu, który wybierzemy. Przy najmniejszych autach to kwota w granicach 500 złotych, by klasie C już około 1000 a przy klasie D nawet 1500 i więcej. Kaucja oczywiście ma charakter zwrotny i pieniądze do nas wrócą w momencie, gdy oddamy auto w takim samym stanie w jakim zostało przez nas wypożyczone. Mamy także takie wypożyczalnie, które oczekują, że jedna z opłat będzie wnoszona przez kartę kredytową albo debetową. Jeśli chodzi o opłatę za wynajem to oczywiście nie będzie problemu, po prostu środki zostaną od nas pobrane.

Jeśli jednak będzie to opłata związana z depozytem to musimy się liczyć z procesem preautoryzacji, w ramach którego pieniądze na naszym koncie zostaną zablokowane i taka blokada będzie zdjęta w momencie, gdy zwrócimy auto i firma się z nami rozliczy. Wypożyczając auto trzeba przygotować stosowne dokumenty: oczywiście dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający prawo do kierowania samochodami. W przypadku mieszkańców USA musi to być Miedzynarodowe Prawo Jazdy, które pozwala prowadzić samochód bez dodatkowych kosztów poza granicami USA. Przy wypożyczeniu na firmę trzeba się wykazać dokumentami związanymi z działalnością gospodarczą, w tym stosownymi upoważnieniami.

 • Telefon:
  569-569-965

 • ul. Joselego 4
  37-574 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@spradio.pl

© Copyright spradio All Rights Reserved.