• 569-569-965
 • kontakt@spradio.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • sty

  8

  2016

Jak zwiedzać Kraków samochodem?

Znalezienie samochodu do wynajęcia w Krakowie nie jest zadaniem skomplikowanym, lista firm świadczących usługi tego rodzaju jest nam bowiem w stanie zaimponować swoją długością. Co więcej, są to firmy ambitnie zabiegające o uznanie w naszych oczach, jeśli więc nie obawiamy się konieczności poniesienia dodatkowej opłaty, możemy liczyć na to, że auto czekać będzie na nas pod wskazanym przez nas adresem. Ceny są dość zróżnicowane. W pierwszej kolejności są one uzależnione od tego, jakiej klasy jest pojazd, który chcemy wynająć i wahają się w przedziale od 60 do nawet 300 złotych za dobę. Oczywiście, możemy sami wpływać na ich wysokość, im bowiem dłużej trwa wynajem, tym koszty związane z usługą tego rodzaju są niższe. Współpracując z wypożyczalnią musimy też liczyć się z koniecznością uiszczenia depozytu.

Opłata tego rodzaju ma charakter zwrotny i wynosi od 500 do 1000 złotych. Formalizując transakcję zazwyczaj jesteśmy proszeni o przedstawienie dokumentów. Warto zatem pamiętać, że dowód tożsamości nie jest wystarczający, musimy więc legitymować się również ważnym prawem jazdy. Gdy już możemy cieszyć się wynajętym samochodem, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wyruszyć w podróż. Zanim jednak to nastąpi, dobrze jest zorientować się, jakie mniej typowe rozwiązania zastosowano w stolicy Małopolski.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że w wielu atrakcyjnych turystycznie częściach miasta parkowanie jest płatne. Tu konieczne okazuje się przede wszystkim pamiętanie o tym, że koszty należy uiszczać w dni powszednie, od godziny 10-ej do 18-ej. W nocy i w weekendy możemy parkować za darmo, o ile znajdziemy wolne miejsce. Samo poruszanie się po centrum też potrafi zaskoczyć, jest bowiem przynajmniej kilka miejsc, w których nie można pokazać się samochodem bez specjalnego pozwolenia. Nawet, jeśli możemy się nim poruszać w miarę swobodnie, sprawdzajmy ograniczenie prędkości, w strefie B wynosi ono bowiem 20 kilometrów na godzinę.

 • Telefon:
  569-569-965

 • ul. Joselego 4
  37-574 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@spradio.pl

© Copyright spradio All Rights Reserved.