• 569-569-965
 • kontakt@spradio.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • sty

  6

  2016

Kraków – lepiej wynająć samochód czy korzystać z komunikacji miejskiej?

Planując jakikolwiek wyjazd, staramy się przemyśleć i zaplanować wszystkie szczegóły podróży. Każdego dnia mamy obmyślony plan co i w jakiej kolejności zwiedzamy, w jakich godzinach najlepiej odwiedzać muzea, kiedy i gdzie odpoczywać i przenocować, ale mało kto zastanawia się nad tym, jak poruszać się po terenie jaki chcemy zwiedzać. Szczególnie ważne jest to w dużych aglomeracjach miejskich np. w Krakowie. Czy ktoś przyjeżdżając do Krakowa pomyślał wcześniej czy lepiej wypożyczyć samochód, czy też zdać się na komunikację miejską? Jeśli przyjrzymy się bliżej obu możliwościom możemy dojść do zaskakujących wniosków. Wypożyczony samochód z pewnością zapewnia nam więcej swobody i poczucia niezależności.

Po prostu wsiadamy za kierownicę i jedziemy tam gdzie sobie zaplanowaliśmy, co jest niezwykle wygodne, lecz musimy liczyć się z większymi kosztami. Przemieszczając się z pomocą komunikacji miejskiej na pewno nie zaoszczędzimy na czasie, musimy czekać na odjazdy i przyjazdy autobusu czy tramwaju, a niekiedy od przystanku do wybranego miejsca zwiedzania jest całkiem spory odcinek drogi do przejścia.

Jednak w tym przypadku nie martwimy się o miejsce parkingowe, opłaty z tym związane, nie martwimy się o wybór trasy i możliwość pobłądzenia na nieznanych uliczkach. Tak naprawdę wybór zależy od tego czy musimy oszczędzać podczas wyjazdu, czy też możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i nie liczyć się z kosztami wyjazdu. Na pewno wygodniejszy jest wynajem auta, szczególnie podczas letnich upałów, które w nieklimatyzowanych tramwajach mogą zepsuć humor, lecz trzeba brać pod uwagę większe wydatki w trakcie urlopu.

 • Telefon:
  569-569-965

 • ul. Joselego 4
  37-574 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@spradio.pl

© Copyright spradio All Rights Reserved.