• 569-569-965
 • kontakt@spradio.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • sty

  4

  2016

Wynajęcie auta – ciekawa porcja informacji.

Wiele osób myśli, że pomysł wynajmu aut to nowość jaką wymyślono w ostatnich dziesięcioleciach. Nic bardziej mylnego, już od starożytności wynajmowano różne środki transportu. Na początku XX wieku powstała pierwsza wypożyczalnia samochodów, której prekursorem w Stanach Zjednoczonych był Joe Saunders. On jako pierwszy wynalazł specjalne urządzenie umożliwiające pomiar liczby kilometrów, przejechanych przez wynajęty samochód. Sto lat temu posiadanie auta było o wiele trudniejsze niż obecnie, więc samochód był synonimem prestiżu i wysokiego statusu społecznego, co sprawiło, że chętnych do wypożyczenia nie brakowało.

Cena wynajmu był na owe czasy niebagatelna, było to 10 centów za jedną milę, więc pozwolić sobie na to mogli tylko ludzie majętni, jednak popularność wypożyczalni aut rosła bardzo szybko i wkrótce pojawiły się inne na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Rozwój tego zyskownego interesu zwolnił wybuch II wojny światowej, jednak sytuacja znacznie się zmieniła za sprawą inicjatywy Warrena Avis. Ten Amerykanin wpadł na genialny pomysł otwierania wypożyczalni samochodów przy lotniskach, dzięki czemu z aut mogli korzystać przylatujący podróżni. Podobnie było z koleją, dzięki rozwojowi linii telegraficznych można było zamówić samochód prosto pod stację w momencie przyjazdu pociągu. W Europie pierwsze wypożyczalnie samochodów powstały w 1949 roku w Paryżu. Obecnie mnóstwo ludzi na całym świecie korzysta z takich udogodnień, także w Polsce ten biznes całkiem dobrze się rozwija.

Wynajem aut w Krakowie został spropagowany głównie z myślą o turystach odwiedzających to miasto. Korzystając z wynajętego auta można zwiedzić ciekawe miejsca znajdujące się nie tylko w samym Krakowie ale i w jego pobliżu, takie jak Wieliczka, Niepołomice, Ojców czy też zamek w Pieskowej Skale. Niedaleko znajdą się także ciekawe parki rozrywki, które warto zwiedzić, a dojazd autobusami jest nieco skomplikowany. Dzięki możliwościom jakie daje wynajęcie auta, możemy zaoszczędzić czas oraz przemieszczać się dużo wygodniej niż zwykłą komunikacją. Niektóre firmy wynajmują auta dla użytku codziennego przez swoich pracowników co jest wyznacznikiem prestiżu firmy i daje większe korzyści finansowe oraz niezależność w przeciwieństwie do zakupu samochodu na raty.

 • Telefon:
  569-569-965

 • ul. Joselego 4
  37-574 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@spradio.pl

© Copyright spradio All Rights Reserved.