• 569-569-965
 • kontakt@spradio.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • sty

  13

  2016

Wypożyczalnie samochodów w Polsce - stadia rozwoju

Wynajem samochodów jest propozycją obecną na polskim rynku już od dłuższego czasu, a jednym z jego znaków rozpoznawczych jest systematyczny wzrost zysków, z jakimi mamy do czynienia w tej branży. Co ciekawe, od samego początku usługa ta jawiła się jako atrakcyjna przedstawicielom małych oraz średnich firm, którzy uważali, że może ona śmiało konkurować z leasingiem. Trudno się temu dziwić, wynajem stwarza bowiem możliwość wymiany samochodu jeszcze w czasie obowiązywania umowy, brak opłat odnoszących się do ubezpieczenia OB oraz działań związanych z konserwacji i serwisu samochodu. Z czasem za firmami podążyli również odbiorcy indywidualni, którzy musieli docenić to, że korzystanie z samochodu jest możliwe nawet, gdy się go nie posiada.

Wypożyczalnie szybko zrobiły zresztą maksymalnie dużo, aby utrzymać przy sobie nową grupę klientów, ich oferta poszerzyła się więc o wynajem krótko- oraz średnioterminowy. W sektorze prywatnym ciągle można było jednak mówić o pewnych problemach, wśród których dominowała stosunkowo niska świadomość tego, że samochód jest łatwo dostępny, a jego wypożyczenie nie musi być zadaniem skomplikowanym. Tym razem przesądziły doświadczenia zdobyte poza granicami kraju, coraz więcej osób mogło się bowiem pochwalić się tym, że z wypożyczalni samochodu korzystało podczas wakacyjnego wypoczynku, zwłaszcza w tych państwach, które znajdują się w basenie Morza śródziemnego.

Osoby te wracały do kraju zachwycone tego rodzaju rozwiązaniem i niemal natychmiast ruszały na poszukiwanie podobnych ofert w swojej najbliższej okolicy. Gdy mówimy o okresach, w których wynajem samochodu jest szczególnie popularny, z pewnością musimy wspomnieć o wakacjach, a w dalszej kolejności także o świętach i długich weekendach. Co ważne, klienci mają nie tylko różne potrzeby, ale i możliwości finansowe, co sprawia, że oczekują za każdym razem nieco innych rozwiązań.

 • Telefon:
  569-569-965

 • ul. Joselego 4
  37-574 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@spradio.pl

© Copyright spradio All Rights Reserved.