• 569-569-965
 • kontakt@spradio.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • gru

  30

  2015

Zwiedzając Kraków

Dawna stolica Polski Kraków to obecnie miasto, które jest drugim pod względem wielkości w naszym kraju. Dla Polaków to ważne miejsce, które rozwija się pod kątem kulturalnym, gospodarczym czy akademickim. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że Kraków to miejsce, które rozwija się między innymi pod kątem turystycznym i to jak się wydaje dla tego miasta jest szczególnie ważne. Turyści, którzy decydują się przybyć do Krakowa nie chcą się nudzić i tego tutaj nie muszą się obawiać, ponieważ miasto ma masę doskonałych atrakcji w dużej mierze powiązanych z historycznością tego miasta. Jeśli spojrzy się na kwestie szerzej można także zauważyć, że Kraków to idealne miasto do tego, by stać się bazą wypadową do jednodniowych wycieczek po terenie południowej Polski. Oczywiście do tego trzeba wynająć samochód, ponieważ w innym przypadku zwiedzenie nie będzie możliwe.

Trzeba jednocześnie zauważyć, że w okolicach Krakowa znajduje się naprawdę wiele doskonałych miejsc, które na pewno będzie warto zobaczyć. Wśród nich znajduje się między innymi kopalnia soli w Wieliczce, obóz koncentracyjny w Oświęcimiu czy też sanktuarium maryjne na terenie Jasnej Góry. Blisko Krakowa jest także dobrze rozwinięta sieć dróg, a to sprawia, że poruszanie się wypożyczonym samochodem nie będzie stanowiło większego problemu. Spokojnie można dzięki temu poruszać się po tej atrakcyjnej okolicy, gdzie znajduje się wiele ciekawych dla turystów zabytków. Okolice Krakowa są na pewno atrakcyjne również pod kątem przyrodniczym ponieważ mamy tam 6 parków narodowych w bliskiej odległości od miasta. Ojcowski Park narodowy właściwie graniczy z miastem, dlatego bez większego problemu można tam dotrzeć w ciągu kilkunastu minut.

Na pewno będzie także warto wybrać się do Zakopanego, które znajduje się około 100 km od Krakowa. Można się tam dostać bez większych problemów wypożyczonym samochodem. Jest to zimowa stolica Polski, która na pewno będzie miejscem godnym odwiedzenia wydaje się więc, że w czasie pobytu w Krakowie na taki wyjazd naprawdę warto się zdecydować. Jeśli jest okres zimowy to zawsze trzeba pamiętać o tym, by sprawdzić czy firma wypożyczająca gwarantuje nam zimowe opony zamontowane w samochodzie, który wynajmujemy.

 • Telefon:
  569-569-965

 • ul. Joselego 4
  37-574 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@spradio.pl

© Copyright spradio All Rights Reserved.